Tuesday, March 17, 2009

Wordpress

Ами... бях убедена да преместя блога си в Уърд Прес, така че вече можете да ме намерите там на адрес corcaroli.info

I had to move my blog at WordPress so u can find me there at corcaroli.info

Monday, March 02, 2009

50км свободен стил


























































Неделята сложи край на световното първенство по ски бягане. Последното състезание беше и най-атрактивното след щафетата при мъжете - 50 км масов старт. След продължително каране в челото на колоната всички се питаха само едно - дали Петър Нортхуг ще спечели и това състезание. Дали в спринта, в 30км смесено и в 50км той ще бъде над всички. Е, оказа се именно това.


/извинявам се отново, че и това кличе е на норвежки, май, но в youtube няма нищо на англ. по въпроса/

Още от самото начало групата на първите се състоеше от 47 души и се запази така до последните три километра, когато бе сведена до колона от 20. Различни души водеха колоната, някои даже се откъсваха за известно време. Когато всички мислеха, че времето за отборна игра е минало и от тук насетне всеки е сам за себе си, норвежците -Нортухг и Йердален направиха шит отпред, като за известно време на пропуснаха никой пред себе си. В последствие Йердален изостана, но Нортхуг застана за челото и се приготви за своя финален сприн. Първоначално иглеждаше, че битката отново ще е м/у Норвегия и Германия( Ангерер), но когато Нортхуг тръгна, единственият, който имаше сили до някъде да му отговори беше Вилегжанин от Русия.























Така финалната класация беше определена. Времето на победителя е 1:59:38.1, на второ място е Максим Вилегжанин, а на трето Тобиас Ангерер. Другите имена, които си залужава да изброя: българинът Веселин Цинзов е на 42 място, кото е един изклщчителен резултат! Най-слабият пост в финландската щафета Катилакоски вчера беше на 8-мо място! Рехемаа за Естония зае 11-та позиция, Юха Лалукка също от Финландия учудващо зае 15-тото място. Легков този път беше 18, въпреки че по време на бягането заявяваше своите претенции за медал не веднъж. Йердален остана 20ти, а финландеца, на който се залагаше най-много - Нусиайнен финишира чак 26. Най-добрият швед беше Маркус Хелнер на 28 място и с това мисля се заключва най-интерената част.

Интервю с Петър Нортхуг: " Това беше много трудно състезание за мен. Стараех се да съм във водещата група. Беше трудно да се отделиш, затова бягах с отаналите. Тобиас и Максим бяха в челото през цялото време, а знам, че Максим е много добър в 50-те километра. Беше много трудно именно, защото Тобиас поддържаше много високо темпо..."

Sunday, March 01, 2009

Ски скокоев / Ski Jumping

За жалост напоследъик пропуснах голяма част от тези състезания, но новините са много добри:) От итборното състезание Норвегия са на 2ро място, Австрия на първо и Япония на 3то.
/Lately I missed most of the FIS Nordic World Ski Jumping Championship in Liberec, however, the news are good. In the Men's Team Ski Jumping Norway took 2nd place, Austria 1st and Japan 3rd.























/от ляво на дясно: Шлиренцауер, Моргенщерн, Кох и Лоицл/

























/от ляво на дясно: Якобсен, Хилде, Бардал и Евенсен/
























/от ляво на дясно: Точимото, Окабе, Ито и Касай/

При индивидуалното състезание, най-накрая Якобсен взе медал от световното, той се класира трети, Мартин Шмид зае второто място, а първи, много учудващо стана Андреас Кютел.
/In Men's Individual Jacobsen finally got a medal-bronze, Marthin Schmid was 2nd and Kuttel surprisingly took 1st place./

Saturday, February 28, 2009

Поредна победа / Yet Another Victory














































Петъкът беше изключителен с това, че не карах спорт и се прибрах навреме за мъжката шафета по ски бягане 4х10км. Безспорните фаворити и носители на званието световни шампиони от 1994г. насам отново доказаха своята класа над останалите. Елдар Рьонинг, Од-Бьорн Хйелмесет, Торе Рууд Хофстад и естествено на последен пост Петър Нортхуг.
Щафетата се проведе на трасе от 3,33 км, моето всеки от постовете трябваше да мине 3 пъти. Първите два поста карат в класически, а последните два в свободен стил.
След като излезе първи Елдар Рьонинг, позволи да бъде задминат и изостана с цели 25 секунди при предаването на Хйелмесет.























/Мае, Рьонинг, Филбрих, Канада, Америка, Русия, Казахстан/

38-годишният ветеран не беше нагласен за такова наваксване и въпреки това за първите две секунди успя да се доближи до водачите - Финландия, Естония и Германия на около 9 секунди. Тогава обаче германеца пое енициативата и вдигна темпото, така че до края на поста Хйелмесет в крайна сметка изоставаше с 24 секунди.



























/Ангерер, Реема и Яухуярви/






В класическият стил пое щафетата Торе Рууд Хофстад, който, ако мога така да се изразя, беше най-слабото звено на шампионите. Той обаче оправда по всякакъв начим възложените надежди. Изпревари естонеца и доближи норвегия на 14 секунди от първите-Германия. Трябва да отбележим доста доброто представяне на най-слабият ски бегач за Финландия Тииму Катилакоски, доста дълго той успя да поддържа темпото на Ангерер, в края обаче остана без сили и беше изпреварен от бегачът на Норвегия.









/Филбрих, Катилакоски/

Когато дойде времето на Нортхуг, съмнение нямаше, че победата отново ще бъде за Норвегия, при изоставане по-малко от 15сек. Златният медалист от 15+15км навакса изоставането си още преди краят на първата обиколка и от тогава се придържаше плътно до състезателя на Германия - Аксел Тайхман. През това преме далеко отзад Естонеца вече беше отдавна изпреварен от отборите на Канада, Швеция и Франция, за съжаление отборът на домакините - Чехия, изпита големи затруднения още в началото и по това време беше далеко назад на 13-та позиция.

Дойде и завоят преди финалната права и тога Петър Нортхуг отново ни показа на какво е способен! Изстреля се напред, когато всички вече се чудеха кога точно ще го направи, а Тайхман остана напълно без отговор. За голяма радост на Финландците техният отбор се класира на 3-то място и така те спечелиха медал при мъжете(от шафета) за първи път от 1997г. в Трондхайм.

























/Рьонинг, Хйелмесет, Хофстад, Нортхуг/



























/Аксел Тайхман, Франц Гьоринг, Тобиас Ангерер, Йенс Филбрих/























/Мати Хекинен, Сами Яухуярви, Тииму Катилакоски, Виле Нусиайнен/

Monday, February 23, 2009

Спортна почивка / Weekned of Sport

От доста дълго време насам нямах възможност да гледам евроспорт, но тази събота и неделя се оказаха благоприятни - не само, че имах време, но и спортовете, които показаха бяха точно по мой вкус.
Сутринта на съботата започна по най-добрия начин - с мъжката щафета по биатлон. За моя най-голяма радост Норвегия спечели с (както следва по постове) Емил Хегле Свендсен, Лaрс Бергер, Халвард Ханеволд и Оле Ейнар Бьорндален. Норвежците водеха по първата обиколка. След грешка при втората стрелба Свендсен все пак успя да навакса от 9то до 5то място преди да предаде на Бергер. Той, също направи грешка, но след нея полетя на ските, само както той може и предаде на Ханеволд на 4то място. Ветеранът успя да излезе на трето място и от там битката беше между Бьорндален, Зуман и Грайс. След изключителна стрелба норвежката легенда успя да отвори нечуваната разлика от 12,6 секунди пред Австрия, които заеха 2рото място и 32,7 пред Германия, финиширали на трето.
Въпреки тази радостна победа, още по-радостна за мен беше 11тата позиция на българската щафета в състав - Владимир Илиев, Михаил Клетчеров, Красимир Анев и Мартин Богданов. Момчетата... мисля бяха най-младия отбор на това състезание, не само, че успяха да стигнат до място на което бългаски отбор не бе стъпвал от 1991г. насам, но и го направиха с учудващо малко закъснение от около 3 минути и нито една грешка в стрелбата.
Да им е честита тази победа и да вървят все по-напред! Припомням само, че те тръгнаха от 16 място в списък с общо 26 страни. /за жалост снимка на нашите спортисти не можах да намеря/

По-късно през деня беше и бягането 15+15 километра за мъже, където първите 15км се изпълняват в класически стил, а вторите в свободен. И тук отново моят любимец триумфира! Потеглил от 6то място Петър Нортхук стигна 30-то и косур, но след стредата на вторите 15 км, започна да се завръща в челото. Оставаха само близо 5 км, когато Нортхук за пореден път разкри своята взривна мощ! Само с няколко загребвания той задмина Андерс Сьодегрен и излезе на чело, като за миг отвори голямо пространство м/у себе си и преследвачите. Много драматичен се оказа краят за руснака Александър Легков, който преди финалната права падна на едно спускане и така подари бронза на Джорджио Ди Ченца от Италия. Мати Хекинен от Финландия също може да съжалява за този старт, защото след като водеше в предната колона, той загуби щека и мина много време докато получи нова, така успя да завърши едва на 11-то място. Така състезанието завърши с Норвегия, отново на първото място с преднина от 3,1 секунди пред Швеция и 11,9 пред Италия. /извинявам се, че клипа е на шведски, но това беше единственото, което можах да намеря по въпроса, все пак главното се вижда/



За жалост в тази надпревара нашият българин- Веселин Цинзов отпадна, навярно защото беше задминат с една обиколка от първите.

Неделята завърши с победа за Америка с Тод Людоик, на второ място остана Ян Шмид за Норвегия и Бил Демонг отново за Америка при северните комбинатори. След скоковете Людоик водеше пред Ян Шмид и Анси Куиворанта. За учудване на всички 19 годишният финландец не грабна победата, а даже остана 4ти.

Късно вечерта бяха и финалите от ски сковете в Либерец, Чехия на малка шанца. След като Хари Оли поведе с 104,5 м пред Лоицл, Шлиренцауер и Якобсен, вторият скок се оказа пълно разочарование, финландеца остана 13-ти, а норвежеца - 17-ти. Така победата отиде за пореден път в Австрия за Волфганг Лоицл, на второ място остана Грегор Шлиренцауер, а на трето Симон Аман.











/от ляво на дясно Шлирензауер, Лоицл, Аман/




Тук отново може да се отбележи прекрасното представяне на 15 годишният българин Владимир Зографски, който остана на 43-то място, позиция, на която не е имало българин на световно първенство от 1986г. Честито!


/English version after few days/

Monday, February 09, 2009

WarCraft III Part 2

Та, докато търсех предните рисунки се натъкнах и на други красоти, които предоставям и на вас;))

While I was looking for the previous pics i found out these beauties, enjoy!














Отново / Yet Again


Тези дни май се въртя ве около едно и също.., но на мен не ми пречи:) хехе
заиграх се съвсем без да искам с фотобъкет-а и открих, че има неподозирани възможности.

I guess these days it's all the same for me:) but i don't mind... today I found out what photobucket can do so now I'm sharing it with you


Sunday, February 08, 2009

WarCraft III

Откакто излезе играта бях "порзена" от рисунките на главните герои или там каквито се падат, не съм я играла. Още от тогава бях решила да събера всички и стигнх до там, че събрах 3:) Днес обаче се сетих, че в нета няма начин да не ги открия и реших да отворя една темица за това;)


Since the game appeared I was astonished by the look of the main characters, so i decided to collect their image.. and now (don't know how years after that) I have 3 :) haha
Today, however, it came to me tht i can find them in the internet, so.. I decided to post them here:)


...

И като сме тръгнали да говорим за паяци.. пускам последната фотосесия на част от стадото:)))

Th. purpureus
Th. purpureus
T. purpureus -първият ми паяк / my first spider

Nh. chromatus
Photobucket
женски Nhandu chromatus /fimale

Gr. aureustriata
Grammostola aureostriata

Ph. cancerides
Ph. cancerides
Phormictopus cancerides най-вероятно мъжки / most probably male

Talking bout spiders, I decided to post the pics i made this afternoon; there are some of my spiders:)))

Паяци / Spiders

От вчера се сдобих с нови твари, които бяха прилежно наредени на рафта :)
още нямам техни снимки, защото и без това са много малки, но ще ви покажа как ще изглеждат някой ден:)
Brachypelma emilia
Ephebopus murinus
Psalmopoeus irminia

Yesterday I've got 3 new spiders:) cant show u pictures of them, but I will give you pics of old representatives:)

Tuesday, January 20, 2009

Шампионът на турнира Мастърс / The Winner of the Masters




За четвърти път Рони О'Съливан печели турнира Мастърс.
Финалният съперник беше Марк Селби Веселяка, но този път нищо не можа да му помогне. След дълга и напрегната игра Ракетата показа на какво е способен и взе мача с 10-8 фрейма.

/ Ronnie O'Sullivan won his fourth Masters in mach against Mark Selby. It was though work to do, but the Rocket managed to succeed winning 10 out of 19 frames. /